Doporučujeme

„Ve Philip Morris si díky IQOS Clubu plním své sny,“ říká Katka Muráni, která stojí za jeho vybudováním

Prostor realizovat vlastní nápady je ve Philip Morris velký.

Když k nám Katka Muráni před více než půldruhým rokem nastupovala, aby od základu postavila věrnostní klub, nebylo moc těch, kdo by věřil, že se jí to podaří. Rok se s rokem sešel a klub nejenže v září oslavil první narozeniny od svého spuštění, ale je také často zmiňovaný jako jeden z nejúspěšnějších realizovaných projektů poslední doby. Jak se to Katce povedlo, jaký má v práci tým, ale i proč je Philip Morris nejlepším zaměstnavatelem, pro kterého kdy pracovala, prozradila v následujícím rozhovoru.

  • Jak ses k vybudování IQOS Clubu a vůbec do Philip Morris dostala?

Agentura mě nejprve oslovila kvůli jiné pozici, já ale po pohovoru zjistila, že by mě nejspíš nenaplňovala. Úplně nadšená jsem ale byla z lidí, které jsem ve Philip Morris potkala. Vždycky, když popisuji první kolo pohovoru, říkám, že ač jsme se předtím neznali, připadala jsem si, jako když jsem s přáteli někde na kávě a povídáme si o práci. Později se ukázalo, že byly sympatie oboustranné, a tak mi krátce nato zavolali s novou nabídkou. Další kolo proběhlo s někdejší ředitelkou marketingu a nyní generální ředitelkou Andreou Gontkovičovou. Ta mi představila svou vizi věrnostního programu, která se mi moc líbila. Andrea se nakonec rozhodla, že jsem vhodným kandidátem, a já její nabídku s radostí přijala.

  • Výběrová řízení jsou v korporacích často velmi zdlouhavý proces, trvající i mnoho měsíců. Jak to probíhalo u tebe?

O žádný dlouhý proces rozhodně nešlo, rychlost, s jakou proběhlo výběrové řízení, mě vlastně hodně překvapila. Jeden den mi poprvé zavolala agentura a za měsíc jsem nastupovala.

  • Věrnostní program je pro mě synonymem akčních nabídek nebo slevových kuponů. Ty IQOS Club popisuješ jako místo, kam se lidé chodí bavit. Jak si to lze představit?

Je samozřejmě pravda, že je český a slovenský zákazník mnohem víc orientovaný na akční nabídky a slevy, i proto je najde i u nás. Tam ale podobnost s ostatními věrnostními programy končí. Se členy velmi často komunikujeme a ptáme se jich na jejich názor, například o jaké benefity by stáli nebo kde bychom se mohli ještě zlepšit. V poslední době zjišťujeme, že zákazníky lákají zážitky z oblasti kultury, módy nebo lifestylu.

I proto jsme jim například zprostředkovali online vaření se známými šéfkuchaři, získat mohou vstupenky nebo pobyty a před nedávnem jsme připravili speciální módní kolekci s italskou návrhářkou Sarou Battaglia, která zmizela během chvíle.

  • Co tě na tvé práci nejvíc baví?

Je toho hodně. Nejvíc asi ta kreativita, také že žádný den není stejný a velmi důležitá je pro mě okamžitá zpětná vazba. Radost mi ale přináší i to, že vidím, že práce baví jak celý tým, co se o klub stará, tak hlavně jeho členy, kteří nás stále dokážou překvapit. Před nedávnem jsme například v rámci uvedení nové borůvkové příchuti udělali soutěž o Instax, kde byla otázka, kolik borůvek je potřeba na kilo džemu. Ale vůbec jsme nečekali, že dostaneme tisíce odpovědí. Ještě více nás překvapila kampaň, kde jsme členy vyzvali, aby IQOS Clubu popřáli k výročí. Chvíli nato nám volali z agentury, že chodí takové množství reakcí, že pro community management museli najmout čtyři další lidi, aby ten nápor vůbec zvládali. Musím říct, že si lepší ohodnocení naší práce asi nedokážu představit.

  • Až dosud zní všechno, co říkáš, skoro jako pohádka, proto se zeptám: byly nějaké výzvy, které jsi před spuštěním klubu musela překonat?

Určitě, situace na začátku nebyla jednoduchá. Když jsem nastoupila, často jsem se zpočátku setkávala se skepsí. O vybudování věrnostního klubu se totiž ve firmě mluvilo už roky, nikdy to ale nedopadlo. Skvělé proto bylo, že to tentokrát dopadlo, a dopadlo to navíc přesně na plánovaný termín spuštění, tedy 1. září 2020. U příležitosti prvního výročí klubu jsme si pak dělali vyhodnocení a musím říct, že je klub opravdu úspěšný, a to nejen u nás, ale i v porovnání s jinými trhy. IQOS Club se proto dnes často zmiňuje jako úspěšný projekt, který se podařilo spustit na čas. Což je nejen pro mě, ale i pro všechny, kteří na něm pracovali, velké zadostiučinění.

  • Kdo ti s budováním klubu pomáhal?Kateřina Muráni

Hlavní tým, který ho má na starosti, tvoří tři lidé. A i když jsem byla poslední, kdo do Philip Morris nastoupil, musím říct, že jsme si perfektně sedli a skvěle se doplňujeme. Kolegyně Kamila zúročila mnohaletou praxi z ČEZu, Ivo je zase ve Philip Morris už několik let, a tak vždycky poradil, na koho se obrátit. Já jsem přišla po budování e-shopu pro parfumerii Douglas, ale i se zkušenostmi z LG Electronics nebo Datartu. V týmu se ale doplňujeme i ohledně přístupu k práci. Já jsem hodně kreativní a občas potřebuji přibrzdit. V tom mi pomáhá jak Kamča, která je perfektně strukturovaná, tak i Ivo, který díky znalosti interních procesů přesně ví, co je a co není možné. To celé zastřešuje Valentin, jehož obrovské zkušenosti z oblasti CRM jsou nedocenitelné.

  • Trávíte spolu i volný čas?

To je jasné! Ivo je také skvělý společník, a tak si po práci sem tam zajdeme na víno. Kami má zase rodinu, dvě děti a pejska, takže spolu sdílíme ty maminkovské věci. Tady je ale nutné říct, že se klub stavěl přes půl roku a pracovala na něm spousta lidí. S mnohými z nich proto přerostl pracovní vztah v kamarádský. Na Teams jsme si založili několik interních skupin, kde si povídáme o našich radostech i starostech, v době různých omezení jsme si také často po večerech volali, protože jsme se tolik nevídali. Kolegové tu jsou zkrátka opravdu skvělí.

  • Jaký je Philip Morris zaměstnavatel?

Za mě rozhodně ten nejlepší, pro kterého jsem měla možnost pracovat. Kromě skvělé práce, kterou tu mám, se mi líbí, jak se Philip Morris stará o svoje lidi. Do firmy jsem nastupovala už v době koronaviru a bylo až neuvěřitelné, co všechno pro nás dělali. Dostávali jsme informace o platných opatřeních, vybavovali nás i naše rodiny vitaminy a poskytovali nám koučing, jak se vyrovnat se složitou situací. Dokonce mi někdy přijde, že Philip Morris přemýšlí za svoje lidi a přichází se stále novými benefity, které fakt využijeme.

  • Katko, moc děkujeme za super povídání! Na závěr ještě poslední otázka. Jak nabíjíš baterky pro tu skvělou práci, kterou pro nás děláš?

Mám na to tři tajné zbraně, a to je moje rodina, moji přátelé a příroda. Práce mám opravdu hodně, když mám proto trochu času, snažím se ho trávit mimo domov. Teď o víkendu jsem například slavila s kamarádkami narozeniny na Moravě, už za pár dní vyrážím s rodinou do Krkonoš a čas také ráda trávím s mými kolegy, ze kterých, jak jsem už říkala, se postupem času stali přátelé. Díky tomu všemu se do práce vracím nabitá a můžu se vrhnout na vymýšlení nových nápadů.

 

Také hledáte práci, která vás bude bavit, kde dostanete prostor realizovat své nápady a kde najdete perfektní místo pro skloubení kariéry i volného času? Staňte se součástí našeho týmu! Podívejte se, koho zrovna hledáme, a pojďte s námi tvořit svou kariéru.

Mohlo by vás zajímat

Všechny novinky
Program Empower your Early Career: cestujte mezi projekty, týmy i zeměmi. 14. 5. 2024

Program Empower your Early Career: cestujte mezi projekty, týmy i zeměmi.

Čas a úsilí investované do seberozvoje je jen a jen na nás samotných. Jako firma však děláme maximum pro to, abychom našim zaměstnancům poskytli plnou podporu. 19. 7. 2023 Doporučujeme

Čas a úsilí investované do seberozvoje je jen a jen na nás samotných. Jako firma však děláme maximum pro to, abychom našim zaměstnancům poskytli plnou podporu.

Miroslav Wagner: Management Trainee program byl pro začátek kariéry skvělá volba 10. 11. 2022

Miroslav Wagner: Management Trainee program byl pro začátek kariéry skvělá volba

Lze ve Philip Morris skloubit práci a studium? Je to náročnější, ale stojí to za to, říká Eliška Ctiborová 21. 6. 2022

Lze ve Philip Morris skloubit práci a studium? Je to náročnější, ale stojí to za to, říká Eliška Ctiborová

Práce snů v továrně Philip Morris: Příležitosti jsou u nás neomezené, říká šéf výroby Michal Záboj 25. 4. 2022

Práce snů v továrně Philip Morris: Příležitosti jsou u nás neomezené, říká šéf výroby Michal Záboj

Z gastronomie k pořádání eventů ve Philip Morris: Michal Šimůnek zavzpomínal na neuvěřitelné zážitky 20. 4. 2022

Z gastronomie k pořádání eventů ve Philip Morris: Michal Šimůnek zavzpomínal na neuvěřitelné zážitky

„Rovné příležitosti lákají do Philip Morris talenty. Mají tu příležitost realizovat své nápady,“ říká Katka Sládková 21. 2. 2022 Doporučujeme

„Rovné příležitosti lákají do Philip Morris talenty. Mají tu příležitost realizovat své nápady,“ říká Katka Sládková

Jsme 2. nejlepší Top Employer v České republice 25. 1. 2022

Jsme 2. nejlepší Top Employer v České republice

Jaromír Válek: Je pro mě ohromně cenné, že jsem součástí firmy, která vnímá potenciál každého člověka 21. 12. 2021

Jaromír Válek: Je pro mě ohromně cenné, že jsem součástí firmy, která vnímá potenciál každého člověka

Za pouhé čtyři roky se ze stážistky stala nejmladší členkou širšího managementu – seznamte se s Lenkou Milaberskou 7. 12. 2021

Za pouhé čtyři roky se ze stážistky stala nejmladší členkou širšího managementu – seznamte se s Lenkou Milaberskou

"Principy projektového řízení si nacházejí víc a víc příznivců", říká Lada Syslová, která řídí Project Management Office (PMO) 26. 11. 2021

"Principy projektového řízení si nacházejí víc a víc příznivců", říká Lada Syslová, která řídí Project Management Office (PMO)

Den otevřených dveří v Kutné Hoře 18. 11. 2021

Den otevřených dveří v Kutné Hoře

Projekt spojení IQOS a prémiové kávy si našel cestu k zákazníkům 9. 11. 2021

Projekt spojení IQOS a prémiové kávy si našel cestu k zákazníkům

„Prémiová značka si žádá exkluzivní odměny,“ říká manažerka, která vybudovala špičkový věrnostní klub 14. 10. 2021

„Prémiová značka si žádá exkluzivní odměny,“ říká manažerka, která vybudovala špičkový věrnostní klub

Vážíme si všech našich rodičů! Proto si užívají až 18 týdnů volna s plnou finanční kompenzací 8. 9. 2021 Doporučujeme

Vážíme si všech našich rodičů! Proto si užívají až 18 týdnů volna s plnou finanční kompenzací

Klíče od bytu s novou prací hned první den 2. 9. 2021 Doporučujeme

Klíče od bytu s novou prací hned první den

Philip Morris tvoří dějiny. Ale co to znamená? 19. 8. 2021

Philip Morris tvoří dějiny. Ale co to znamená?

Jak u nás probíhá výběrové řízení na pozici Technik výroby? 24. 6. 2021

Jak u nás probíhá výběrové řízení na pozici Technik výroby?

Tomáš Čech: Poslední 2 roky jsme neměli úraz, který by vyžadoval pracovní neschopnost 1. 6. 2021

Tomáš Čech: Poslední 2 roky jsme neměli úraz, který by vyžadoval pracovní neschopnost

Marta Barbara Keszczyk: Svět retailu a online se můžou krásně doplňovat 26. 4. 2021 Doporučujeme

Marta Barbara Keszczyk: Svět retailu a online se můžou krásně doplňovat

Poznejte naši expertku na nábor nových kolegů a dobrou kávu 2. 3. 2021 Doporučujeme

Poznejte naši expertku na nábor nových kolegů a dobrou kávu

Představujeme naše dimenze chování 17. 2. 2021

Představujeme naše dimenze chování

Získali jsme ocenění Top Employer 2021 22. 1. 2021

Získali jsme ocenění Top Employer 2021

Darovali jsme stovky litrů dezinfekce, přes 200 000 roušek a generátory ozonu 5. 1. 2021

Darovali jsme stovky litrů dezinfekce, přes 200 000 roušek a generátory ozonu

Projektu Pomáháme sestřičkám jsme darovali 1 000 000 Kč. 2. 12. 2020

Projektu Pomáháme sestřičkám jsme darovali 1 000 000 Kč.

Spustili jsme projekt Jídlo potřebným 24. 11. 2020

Spustili jsme projekt Jídlo potřebným

Rozdali jsme 900 tabletů seniorům 21. 10. 2020

Rozdali jsme 900 tabletů seniorům

Jak to u nás vypadá?

Spolujsme silnější

Za velkými změnami stojí vždy velké týmy. V práci trávíme většinu života, proto je naší prioritou, abyste tu byli spokojení.